čtvrtek 7. prosince 2017

Jak se nezbláznit z home office

Copywriteři, blogeři, všemožní pisálkové, programátoři...to znají. 
Ačkoliv by se mohlo zdát, že jakákoliv práce z domu je strašně super, není tomu vždy tak. Taková práce totiž vyžaduje velkou dávku sebezapření, disciplíny a motivace. Nemusíte totiž nikam chodit a něco tam dělat. Nikdo vás do ničeho nenutí ani nemotivuje. A navíc to vypadá, že vůbec nic neděláte a jen sedíte u počítače. Home office by rozhodně neměla vypadat tak, že ležíte v posteli s notebookem a večer zjistíte, že jste pořád ještě v pyžamu, neudělali jste nic, ale máte dokoukaný dvě řady seriálu. 
Úspěch je už vylézt z postele - Proč ráno vlastně vstávat? A tak moc jsem toho nenaspala, posunu si budík...Stop. Takhle ztratíte půlku dne. Vstaňte dřív, než začnete takhle přemýšlet, jinak nic neuděláte a zase budete u počítače sedět do noci. Vytvořte si ranní rutinu, kterou budete dodržovat. Vypravte se stejně jako kdybyste šli pracovat mimo domov. 
Jedině u stolu - Práce do postele nepatří (teda pokud nepracujete v pornoprůmyslu). Udělejte si svůj work place, kde se bude odehrávat jenom práce. Toto místo by mělo mít stůl a kvalitní židli. 
Ukliďte si - Ukliďte všechno, co by vás později rozrušovalo. Klidně si na to vyhraďte celý den a pak pořádek udržujte. Není nic horšího, když máte něco dělat, ale vidíte ten nepořádek, který stejně v rámci prokrastinace prostě uklidíte. Udělejte to radši naráz a pořádně, než po kouskách s věčným odbíháním od práce. 
Diář je nejlepší kámoš - A taky lepítka a To do listy. Každý večer se snažte naplánovat následující den a tohoto plánu se pak držet. Možná vás někdo bude lákat na kafíčka nebo prosit o maličkosti, protože jste přece doma a máte čas. Vy ho ale ve skutečnosti nemáte! Nenechte se rozptylovat a pevně dodržujte svůj stanovený plán. Kdybyste byli v práci, taky si na to kafe nezajdete. 
Udělejte si to hezký - Zapalte si svíčku, udělejte si dobrý čaj, obklopte se věcmi, které máte rádi. V hezkém prostředí se nepochybně pracuje mnohem lépe. 
Nezůstávejte doma - Když chodíte do práce, minimálně se musíte dostat tam a zase zpátky. Když pracujete z domu, nemusíte teoreticky opustit dům. Jeden den to nevadí, stejně je zima, prší, je hnusně...Komu by se chtělo někam chodit? Ale dejte si pozor, aby takhle neprobíhal celý týden. Časem to leze na mozek, a proto se snažte chodit mezi ruch města aspoň na chvíli. Nebo si vemte práci do nějaké útulné kavárny, kde nebudete tak sami. Nezdá se to, ale za chvíli si můžete připadat osamělí a lehce tak propadnout depresi. 
Udržujte kontakt s přáteli - Tento bod souvisí s tím předešlým. Člověk potřebuje pocit sounáležitosti a kde jinde hledat podporu, než u přátel? Práce se zasekla na mrtvém bodě, jste rozmrzelí a naštvaní a nejradši byste se zahrabali hluboko do nory a nikdy už nevylezli. Nezapomínejte, že přátelé jsou tu právě od toho, aby vás povzbudili a dodali novou energii. Proto je nezanedbávejte a udržujte s nimi pravidelný kontakt. Můžete si zavést nějaký rituál v daný den a toho se držet, ať se děje co se děje. 
Nezapomínejte se odměňovat - Samozřejmě, že když se něco nepovede, tak vás zaplaví spousta výčitek. Ale člověk se taky musí umět pochválit! Za svoje úspěchy se řádně odměňte, kupte si nějakou drobnost, oslavte to s přáteli, nebo si prostě dejte o čokoládku navíc. 
Tak ať se daří! 

11 komentářů:

 1. Jeej krásny článok! Všetko čo si do neho napísala je pravda takže ti ďakujem za rady a typy. :)

  Ann´s Life

  OdpovědětVymazat
 2. Tak na to, abych Ti sem napsala komentář jsem se zdvihla z postele, zapálila svíčku a na čaj se mi vaří voda :D. Rady nad zlato, dlouho se snažím odvážit se k tomu, abych byla OSVČ a pracovala z domu. Bohužel znám svoji povahu a mysl, kdy vždycky vyhraje postel (bohužel :D). Musím na tom dost zapracovat. Možná si vždycky přečtu tvůj článek a dokážu se zvednout tak jako teď. :)

  PS: možná bych tam přidala ještě jeden bod, a to vypnout FB.)

  OdpovědětVymazat
 3. Joo, tak tady jsem si přesně našla body, který dělám a neměla bych dělat. A už se přenáší i do života běžného, kdy ráno vstávám do školy, typicky vypnu budík a pak se o půl hodiny později s hrůzou budím, že nestihnu vlak. A tím pádem nestihnu svojí ranní rutinu a den začíná se stresem, kterej se drží celý den.. Takže máš ve všem pravdu :)

  Pauline's Tiny World

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek a naprosto s tebou souhlasím :D udělat něco doma, aniž bych musela do kanceláře je vážně těžký. Navíc jsem zvyklá dělat v posteli, protože po dlouhím sezení mě bolí záda a to je vážně kámen úrazů.
  http://life-by-marie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. Moc pěkný článek. Já bych se asi z home office zbláznila ale :D. BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
 6. Hmm, zajímavý článek. Já si kolikrát říkám, jak by bylo super nemuset vstávat a jezdit do práce, ale jak se znám, tak bych se pak nedokopala k tomu, abych z domova opravdu pracovala. Dělala bych asi všechno možný, jen ne tu práci :-D Chce to opravdu motivaci a vůli, jak píšeš.

  OdpovědětVymazat
 7. Nice post!! Your blog is interesting!!
  I follow you. Mind following back?

  http://asweetwoorld.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 8. S Home Office zkušenosti nemám, ale asi bych se zbláznila. Já prostě potřebuji být v jiném prostředí. :D
  http://karelzzilla.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 9. Super tipy :) Vylést ráno z postele je opravdu ten nejdůležitější krok :D Já si vždycky den předem sepíšu úkoly, který za daný den chci stihnout a pak se to snažím během dne plnit :) Ale většinou si toho naložím moc :D :D ale píšu si tam i maličkosti, jako je sprcha nebo písemka do školy. Člověk má pak dobrý pocit, když to odbývá :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 10. souhlas, škoda že je to tak těžký dodržet :)
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
 11. Ta rtěnka! Je božská! Wau! A ty odstíny nude barev, jsou nádherné! Krásný článek :)

  voguetheresa.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...