úterý 20. března 2018

A ve vzduchu je jaro?

Miluji jaro. Jako největší lenochod se konečně probouzím ze zimního spánku a začínám se vracet opět k životu. Nesnáším totiž ty tmavé šedé dny, kdy je tma ráno, odpoledne, prostě pořád. Líbí se mi když mě probouzí sluneční paprsky, které mě provází celým dnem. Jaro pro mě znamená samo o sobě velký příval energie, ale proč tomu trochu nejít naproti? A proto mám pro vás pár tipů, jak zatočit s případnou jarní únavou.
S jarem do domu přicházejí čerstvé květiny! Mezi moje nejoblíbenější patří bílé tulipány. Vždycky je na ně radost pohledět a udělají domov hned o něco hezčí.
Pár let zpátky jsem chodila čerpat energii do solné jeskyně. Vždycky jsem se tam uvolnila a zrelaxovala, a také se mi lépe dýchalo. Mám totiž všemožné jarní alergie a solná jeskyně na tyto potíže pomáhá. Sice už tuto tradici moc nedodržuji, ale kousek soli mám i doma ve formě solné lampy. Nemyslím si, že by měla nějaké léčebné účinky, ale hrozně se mi líbí, když v ní mám svíčku. Vydává moc příjemné tlumené měkké světlo, které zútulní i ten nejstudenější kout v bytě.
Pokud vám přecejen chybí energie, tak doporučuji tento přírodní osvěžovač vzduchu od Saloos s příznačným názvem Energie. Naprosto miluji vůně a pořád kolem sebe potřebuji cítit něco příjemného. Tato vůně je velmi svěží, připomíná mi typickou vůni máty a limetky a opravdu mě nabije energií. Hlavně se mi líbí, že to není nějaký chemický osvěžovač, protože si nemyslím, že jsou tak úplně zdravé a dýchat se mi je moc nechce. Tento si mohu bez výčitek během dne stříknout do vzduchu, zatímco sedím u počítače.
Poslední dobou jsem se naprosto zamilovala do éterických olejíčků, které teď používám každý den. Buď v aromalampě, nebo nakapu pár kapek na skleněný talířek a dám ho na topení. Můj nejoblíbenější olejíček je momentálně s vůní zázvoru a červeného pomeranče. Vlastním ještě vůni lemongrass, který jde u mě taky celkem na odbyt a sem tam k večeru použiji i levandulový pro dobrý spánek. Dříve jsem používala hlavně vonné vosky, ale myslím, že olejíček je lepší varianta, protože neobsahuje takové chemické látky.
Jaro je pro mě také znamení celkového detoxu. Sice se v nich úplně nevyžívám, ale čím zelenější nápoj, tím lepší! Miluji zelené čaje a už dlouhou dobu si pochutnávám na matcha tea. Zpočátku mi moc nechutnal, ale když si zvyknete, budete ho milovat. Je to skvělá alternativa ke kávě, dokonce vám dodá víc energie, která taky déle vydrží. To stejné platí i o maté, jehož milovníkem jsem se také stala. Ale nemyslete si, že bych si snad odpustila svoje cappuccino!
Jaké jsou vaše zaručené lifehacky proti únavě?

10 komentářů:

 1. Já už se velice těším. Jaro miluji a hlavně se nemohu dočkat tepla :D proti únavě většinou bojuji nějakými vitamíny a nebo smoothie si dělám :)

  OdpovědětVymazat
 2. Matchu piji celý rok, den bez něj už si nedokážu představit. Jinak jaro moc ráda nemám. Mým oblíbeným ročním obdobím je podzim a po něm zima. Se sluncem si moc netykám ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Já už se na jaro tak strašně moc těším...:D. Skvělý článek!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 4. Miluju jaro, všechno se probouzí, je takové energičtější :) mně pomáhá po ránu studená sprcha, meditace, pohyb, hodně vody. No ten osvěžovač od Saloos vypadá mooc dobře :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak ten hrneček vypadá super vtipně! :D :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ty tulipány jsou nádherné. Taky se už těším na teplé jarní dny. Osvěžovač vzduchu od Saloos mě docela zaujal, taky mám ráda vůně. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 7. Tulipány na jaře miluji. ♥ :)

  OdpovědětVymazat
 8. Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...