úterý 29. května 2018

3 knihy na letní čtení

Nevím, jak to máte vy, ale když přijde léto, rozhodně nesahám po nějaké severské detektivce nebo sáhodlouhé vážné knize. Mám ráda něco lehkého, oddechového, vtipného a hlavně krátkého. Něco, od čeho si prostě můžu skočit do vody. Něco, co se dá číst v houpací síti u bazénu a u čeho můžu popíjet mojito. Prostě něco, co si vezmu třeba na balkon k hrajícímu gramofonu a ke skleničce vína. Momentálně tyhle atributy letního čtení splňují 3 knihy, které jsem pro vás vybrala. Ať už máte chuť na kafe, cigárko, zmrzlinu nebo nekorektní humor, určitě si vyberete!
Kafe a cigárko (Marie Doležalová) - Aneb historky z hereckého podsvětí. Pokud je vám sympatický svět divadel, filmů, herců a seriálů, Maruška vás krátkými povídkami uvede přímo do jeho dění. Nakouknete do hereckých šaten, do zákulisí natáčení a dozvíte se i stručnou hereckou terminologii. Velmi brzo zjistíte, že život herečky není jen o dostávání kytek po představení a rozdávání rozhovorů do časopisů. K tomu všemu je kniha opravdu vizuálním skvostem (literárním samozřejmě taky, byla oceněna Magnesií Litera).
Tak jsme lajkovali (Dominik Feri) - Dominika sleduji na sociálních sítích už nějaký ten pátek. Obdivuji jeho schopnost rychlých, výstižných a k tomu všemu vtipných reakcí na převážně politickou situaci. V knize najdete rozhovory se všemi možnými osobnostmi - od Jiřího Ovčáčka po Lady Dee. A také spoustu glos aka facebookových statusů, které vám vždy vykouzlí úsměv na tváři.
Zmrzlina s příchutí záměru (Olga Path Štiplová) - Zmrzlina je psaná formou deníčku bulvární (bývalé) novinářky Olgy Path Štiplové. Upřímně, číst něčí deníček by mě za normálních okolností opravdu nebavilo (zvlášť třeba deníček nějaké blogerky), ale i když je Olga bulvární novinářka, je to novinářka. To znamená, že opravdu umí psát. Navíc se jí stávají velmi zajímavé příhody a někdy mi přijde, jako bych to psala snad já sama. Knížka je to neskutečně vtipná, nebo alespoň já mám stejný smysl pro humor. Pokud se vám někdy stalo, že jste si za poslední peníze koupili radši parfém než jídlo, nebo máte dojem, že tak divný lidi potkáváte snad jenom vy, bude se vám líbit.
Četli jste některou z těchto knížek?

6 komentářů:

 1. Jojo, četla jsem Kafe a cigárko. Nic jsem od toho nečekala a byla jsem nadšená. Přesně ideální letní knížka. Taky mám v horku chuť na nějaký oddechovky. Díky i za ty další tipy, kouknu po nich :)
  Katka z www.uneseni.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Žádnou z těchto knih jsem nečetla, ale hodně mne zaujala ta od Dominika Feriho :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
 3. Já neznám ani jednu z těchto knížek, takže díky za tipy, vypadají skvěle:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 4. Žádnou neznám, ale knihy mám moc ráda, tudíž děkuji za tip. :)

  Deni ze stránky Lifestyle and beauty

  OdpovědětVymazat
 5. Já nečetla ani jednu, ale lákala by mě Zmrzlina... a vyjímala by se v mé knihovně-především barevně:D.
  Pokud máš chuť, u mně na blogu právě běží soutěž s Dermacolem, tak se neváhej zúčastnit.

  Měj se krásně!
  papa ByGabra

  http://www.bygabra.cz/2018/06/opojne-vune-dalek-soutez-dermacol.html

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...